Cash flow: proč je peněžní tok důležitým ukazatelem a jak souvisí se skladováním?

Pro většinu firem platí jednoduché pravidlo: vaše zásoby – ať už jde o produkty, které distribuujete, nebo materiály, které používáte k výrobě svého zboží – jsou vaší největší investicí. Způsob, jakým zásoby spravujete, může významně ovlivňovat cash flow. A právě stabilní cash flow se dnes považuje za důležitý ukazatel finančně zdravé a silné firmy.

Efektivní správa skladových zásob vám ušetří mnoho problémů

Podniky si rychle uvědomují, že skladová kontrola je nezbytně nutná pro úspěšné podnikání. Na dnešním konkurenčním trhu si majitelé firem zkrátka nemohou dovolit, aby jim peníze zbytečně protékaly mezi prsty. Přesto se tak mnohdy děje. Podívejme se na běžné problémy se správnou zásob, jejich příčiny, jak jim poměrně jednoduše zabránit, a z mínusových položek tak udělat plusové.

Inventarizace rychle, přesně a efektivně

Konec kalendářního roku a začátek nového je spojen pro většinu firem s jednou z každoročních povinností, jménem inventarizace (je podmínkou průkaznosti účetnictví). Že se její termín blíží můžeme mnohdy poznat dle nervozity zaměstnanců, kteří ji často vnímají jako stresující povinnost. Pokud se ovšem udělá vše jak má, lze minimalizovat i stres a vše zefektivnit. Protože inventarizace je především

Jak vyprodat zboží a potěšit přitom zákazníky i obchodní inspekci

Jak vytvořit akční nabídku pro zákazníky a dodržet přitom podmínky ČOI? Inspirujte se u nás a využijte všechny výhody výprodejů. Zbavíte se špatně prodejného zboží, uvolníte kapacitu skladu a zároveň můžete i slušně vydělat.

Jazykové mutace

Je zcela běžné prolínání českého a zahraničního kapitálu, čemuž odpovídá i struktura řady společností, vlastněné nebo spoluvlastněné ze zahraničí. Zároveň čím dál častěji také české společnosti do zahraničí expandují. To samozřejmě přináší především řadu výhod, od otevírání se nových trhů, přes příliv kapitálu apod. Částečnou překážkou ovšem může být jazyková bariéra. Ale i tento problém dokáže sy

Náklady na skladování a jak je mít pod kontrolou

Hledáte způsob, jak snížit náklady na skladování? Aby váš sklad efektivně fungoval, využijte systém Macros a dobré rady, které přinášíme v článku.

Nebojte se zaměstnávat cizince: onboarding a zaškolení jim usnadníte skladovým softwarem

Administrátor skladu, skladový operátor nebo prostě skladník, to je na dnešním pracovním trhu nedostatkové zboží. V oboru logistiky a skladování již několik let poptávka po kvalitních pracovnících převyšuje nabídku, a to mnohdy i několikanásobně. Řešením situace je zaměstnávání většího počtu pracovníků z ciziny.

Nejoblíbenější způsob platby na internetu: platební brána

Platební brány přinesly do e-shopů rychlost a pohodlnost platby kartou tak, jak ji zákazníci znají z kamenných prodejen. Podíl plateb realizovaných online kartou nebo elektronickou peněženkou dosahoval už v roce 2020 úctyhodných 79,6 % (globální data publikovaná na webu statista.com) a neustále stoupá. Pojďme se blíže podívat na výhody, jež platební brány přináší.

Podzimní výprodeje: vyprázdněte sklad a připravte se na předvánoční shon

Proč jsou podzimní výprodeje důležité? Pomohou vám připravit obchod a sklad na nadcházející předvánoční nákupní špičku a získat nové zákazníky. Naučte se naplno využít výhody, které vám sezónní výprodej zboží může přinést.

Proč nepodcenit kontrolu zboží před odesláním

Kontrola objednávek před odesláním je snadná a spolehlivá s použitím skladového softwaru, čárových kódů a čteček v rukou skladníků.

Reklamace rychle a přehledně

Software pro sklady a e-shopy Macros vám pomůže řešit reklamace snadno a rychle. Reklamace eviduje a o jejich průběhu informuje zákazníky za vás. Dobře zvládnutý reklamační proces se tak může nakonec proměnit v pozitivní zkušenost.

Řízení pracovníků skladu

Řízení pracovníků skladu – jasné stanovení kompetencí Řízení pracovníků skladu musí probíhat koordinovaně. Každý pracovník by měl mít jasně stanovené kompetence a náplň práce. Víte, jak efektivně řídit zaměstnance ve skladech? A existuje systém, který vám práci maximálně usnadní? Poznejte nové trendy v řízení skladů! Ruční evidenci ve skladech nahrazují elektronické systémy Papírová evidence ve

Sklad potřebuje řád - mějte pohyb zboží pod kontrolou

Mějte pohyb zboží pod kontrolou, aby sklad fungoval efektivně a bez chyb. Kromě WMS Macros vám pomohou i následující tipy pro organizaci skladu.

Skladový systém ZDARMA

Jak nejlépe vést skladovou evidenci? Přehledně a bezpečně s pomocí českého softwaru. Každý rozumný podnikatel je alespoň zběžně seznámen s povinnostmi, které mu ukládá česká legislativa. Patří mezi ně nejen nutnost vést daňové přehledy či účetnictví, ale také správně vykazovat zásoby ve formě skladové evidence. Pro živnostníky zákon nepředepisuje konkrétní formu, ve které má být skladová evidence

Strukturované balení usnadňuje manipulaci se zbožím, ale potřebuje dobrý systém

Skladovací a logistické procesy se výraznou měrou podílejí na nákladech téměř každé firmy, ať už jde o výrobní podnik, velkoobchod, maloobchod nebo e-shop. Aby se náklady spojené se skladováním podařilo minimalizovat, je potřeba nejen najít výhodné a dobře dostupné skladovací prostory, ale také je efektivně zorganizovat. Jednou z cest k maximálnímu využití místa a usnadnění (i urychlení) práce skladníků je i strukturované balení. Jak ale postupovat, aby hierarchie balení nenapáchala víc škody, než užitku?

Systém značení ve skladu vám ušetří čas i peníze

Pro efektivní práci ve skladu je důležité jeho členění a značení, a stále větším pomocníkem je i propracovaný skladový systém, jako je WMS Macros.

Tipy, triky pro skladování, které zajistí maximální využití místa ve skladu

Každý kout ve skladu, který není efektivně využíván, prodělává peníze. Jedním z úkolů, který pomáhá Macros pro firmy řešit, je nalezení všech nevyužitých prostorů a maximalizace jejich potenciálu. Chtěli bychom se tedy s vámi podělit o naše zkušenosti a poznatky, díky kterým dokážeme malým i velkým firmám zajistit účinné a ekonomicky šetrné skladování. Neplatíte jenom za zboží Cena místa ve skladu

Základy efektivního skladu

Základy efektivního skladu nesmíte v roce 2022 podcenit. Jaké to jsou? Efektivně využité skladové prostory vám umožní nejen vydělávat více peněz, ale zároveň myslet na bezpečnost i komfort zaměstnanců. Podívejte se na základy toho, jak sklad využívat efektivně jak s ohledem na skladový systém, tak na výběr manipulační techniky. Důležitost správné organizace zboží Správné uspořádání skladu je alfou