Hardware

V systému Macros je použito mnoho zařízení, které usnadňují komunikaci a práci se softwarem.

Mobilní terminály

Mobilní terminál je zařízení pro mobilní sběr a zpracování dat. Jde o přenosné zařízení s integrovaným snímačem čárového kódu. Funkci terminálu řídí aplikační software. Na rozdíl od snímače čárových kódů mobilní terminál čárový kód nejenom přečte, ale umí ho i zpracovat a z klávesnice vkládat další informace. Terminály mohou s hostitelským systémem komunikovat buď dálkově – kdy se informace z paměti terminálu převádí po kabelu do hostitele ke zpracování - nebo bezdrátově, kdy terminál sdílí informace s hostitelským systémem v reálném čase a načtené informace ihned odesílá.

Macros pracuje s libovolným terminálem, který je připojen do internetu pomocí wifi nebo GSM a obsahuje internetový prohlížeč. Operační systém může být Microsoft Windows nebo Android.

Otestovány v provozu jsou terminály Zebra, OpticonHoneywellChainway.

Dotykový pokladní monitor

Snadno se s ním pracuje a tím šetří čas obsluze i zákazníkům. Hodí se do obchodů, gastro provozů, služeb i ubytování. Spolupracuje s řadou příslušenství jako jsou tiskárny pokladních dokladů, obchodní váhy, zákaznické displeje, pokladní zásuvky, platební terminály.

Tiskárny čárových kódů

Tiskárny pracují na principu termotisku nebo termotransferového tisku (tisku přes barvicí pásku) ideálního pro potisk etiket, kartonů či jiného spotřebního materiálu s čárovým kódem, grafikou či jinými údaji. WMS Macros komunikuje pomocí jazyka Zebra ZPL, a proto je schopen pracovat s tiskárnami Zebra, TSC a mnoha dalšími.

 

 

Pokladní systémy

Technologie rychlé identifikace zboží je ve velké míře využívána v malých prodejnách i v obchodních řetězcích, kde je třeba zajistit nejen pořádek ve skladech, ale také rychlé a bezproblémové odbavení na prodejních místech. Hardware spolupracuje nejen s mnoha prodejními, ekonomickými a informačními systémy, jako například Pohoda, Money, Helios a dalšími, ale i s hotelovými a restauračními systémy. Právě k tomuto účelu slouží pokladní systémy, které obsahují jednak pokladní zásuvku s uloženou hotovostí jednak snímač čárových kódů, potom také PC pokladnu, dotykový monitor, zákaznický displej, a na závěr malou tiskárnu pro natištění účtenek. V mnoha případech je k této výbavě přidaná  váha, která přenáší navážené hodnoty přímo na pokladnu a dále terminál pro čtení čipových karet, jež umožňuje platbu kartou.

 

Váhy pro pokladní prodej

Obchodní stolní váhy vypočítají cenu prodávaného zboží a ta se prostřednictvím systému Macros ihned načte na pokladnu. Váhy mají dobře čitelný velký LCD displej s modrým podsvícením. Systém spolupracuje s váhami TSCALE QTP. Při propojení se zakazníckým displejem má zákazník aktuální předhled o své útratě.

 

 

Platební terminály

Pro snadné platby platební kartou systém Macros komunikuje s platebnímy terminály. Při úhradě platby kartou systém automaticky zašle terminálu informaci o úhradě. Před zasláním požadavku se Macros může automaticky zeptat na korekci ceny pracovníkem na základě pokynů zákazníka. Umíme pracovat s terminály COMGATE, YOMANI, INGENICO, PLANET PAYMENTS.

Kontrola a započítávání plateb je pak mnohem jendodušší, protože každá platba má variabilní symbol k vystavenému dokladu.

 

 

Zákaznické displeje

Systém na zákaznickém displeji vhodně informuje zákazníka nejen o ceně nakupovaného zboží. Zákaznický displej je plnobarevný, nahoře může zobrazovat logo Vaší firmy, pozdrav, označení firmy a následně pak údaje k prodávanému zboží. Systém spolupracuje se zákaznickým displejem BIRCH. V nabídce máme i rozměrově větší LCD displej pro zobrazení více informací o prodávaném zboží.

 

 

Pokladní tiskárny

Pokladní tiskárny účtenek s vysokou rychlostí tisku a úsporným provozem jsou nepostradatelné pro malé specializované prodejny, pohostinské prostory a obchody s potravinami. Macros odešle informace z pokladny k rychlému tisku účtenky a samozřejmě otevře pokladní zásuvku. Pracujeme s pokladními tiskárnami EPSON a BIRCH.

 

Elektronické cenovky

Elektronické označování zboží (ESL) je systém, který využívají především obchodníci pro zobrazování cen produktů v regálech. Displej může být dálkově aktualizován několikrát denně pomocí bezdrátové technologie. Automatizované systémy označování zboží snižují náklady - zvyšují rychlost označování a přesnost cen. V systému snadno upravíte dálkově elektronické cenovky ke zboží, které Vám usnadní rychlou změnu cen a dalších informací o výrobku. Vaše zboží bude stále perfektně označeno. Ideální je pro prodejce u kterých dochází s určitou hodinou ke změně ceny zboží, kde se se investice do (ESL) rychle vrátí v úspoře času pracovníků a chybovosti.

 

Barevná tiskárna štítků

Tato digitální čtyřbarevná tiskárna pro tisk štítků na míru otevírá nové možnosti firmám, které potřebují spravovat velké množství skladových položek v omezeném čase a potřebují tisknout malé a středně velké série v různých výrobních odvětvích. Může tisknout miniaturní štítky na propisky i velké odolné štítky libovolného tvaru bez nutnosti následného řezání. Setříte tím, že nemusíte skladovat velké množství předtištěných štítků. Tiskárna Epson ColorWorks je propojena se systémem Macros a jedním stisknutím tlačítka "Tisk" vytiskne požadovadované štítky. Již není potřeba nic zadávat a konfigurovat ručně, pouze zvolíte výrobek a počet kusů, systém vše automaticky zpracuje a tím zefektivní proces označování. Lze obsluhovat mobilním terminálem třeba přímo ve výrobě.